حمل سرباره

 

 یکی از محصولات جانبی فرآیند فولادسازی، سرباره کوره قوس الکتریکی است. سرباره تولید شده حاصل ناخالصی موجود در سنگ معدن و مواد شارژ شده به کوره‌های قوس الکتریکی است. به مجموعه ناخالصی‌های عملیات ذوب که از کوره خارج می‌شود، سرباره گویند. 
رستی افزود: سرباره بیش از ۱۵ درصد محصولات فرعی کوره قوس الکتریکی را تشکیل می‌دهد. با توجه به روند افزایش تولید فولاد، سرباره حاصل از فرآیند نیز رشد صعودی دارد. در صورتی که سرباره تولیدی مصرف نشود، مشکلات زیادی بوجود می‌آید. هزینه جانبی نگهداری سرباره، جابجایی و انتقال، فضای انباشت مواد، آلودگی محیط زیست از اهم مشکلات سرباره تولیدی است. در دنیا روشهای مختلفی برای فرآوری سرباره و استفاده مناسب از آن در راه‌سازی و صنایع سیمان و کشاورزی وجود دارد. 
مدیر تحقیقات و فناوری فولاد خوزستان تصریح کرد: شرکت فولاد خوزستان با استفاده از امکانات داخلی کشور برای نخستین بار اقدام به فرآوری سرباره با تشویق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با روش خنک ‌سازی با آب، خردکردن (crushing) و تبدیل سرباره به دانه‌بندی مناسب برای استفاده در ساخت مصالح ساختمانی و مواد اولیه سیمان کرده است. 
وی ادامه داد: شرکت پیشبرصنعت زاینده رود به عنوان تنها مجری عملیات فراوری سرباره، با کنترل خنک‌سازی در حوضچه‌های محوطه سرباره شرکت فولاد خوزستان روزانه ۱۰۰۰ تن سرباره را در اندازه‌های صفر تا پنج میلی‌متربرای استفاده در مصالح ساختمانی و کلینگرسیمان، پنج تا ۱۵میلی‌متر برای استفاده در اساس( base )جاده‌سازی، ۱۵ تا ۲۵میلی‌متر برای استفاده در زیراساس ( subase) جاده‌سازی، ۲۵ تا ۶۰میلی‌متر برای استفاده در زیراساس یاکوپال، دانه‌بندی وهمچنین درصد قابل توجهی قراضه از سرباره بازیافت و به روند تولید برگشت داده می‌شود. 
رستی  یادآور شد: با سازمان‌های مختلف همچون وزات مسکن و شهرسازی برای ایجاد فرهنگ استفاده از سرباره ارتباط برقرار شده است.همچنین واحد تحقیقات و فن‌آوری شرکت فولاد خوزستان برای کاهش هزینه فرآوری سرباره، انجام پروژه‌های دیگری را در دستور کار پژوهشی خود دارد.